Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Víkend v Praze – tipy na 9. a 10. 4. 2016. Exotičtí motýli i dravé sportovní vozy
Víkend v Praze – tipy na 9. a 10. 4. 2016. Exotičtí motýli i dravé sportovní vozy
Pátek, 08. duben 2016 17:56

Motýli, jaguar, pejsci – vypadá to, že tento víkend bude ve znamení zvířecích druhů, ale jaguar je v tomto případě značka známých luxusních sportovních vozů, které se předvedou i v akci. V akci budou i pejsci na výstavě spojené se soutěží, další z víkendových výstav zase nabídne vše potřebné pro domácí mazlíčky. Na své si přijdou i cestovatelé a zájemci o svérázný severský ostrov Island.
Lehkost motýlích křídel

v sobotu a v neděli

morpho Ani v letošním roce nemůže chybět oblíbená výstava motýlů v Botanické zahradě. Skleníkem Fata Morgana se budou opět prohánět nejrůznější druhy motýlů. Těšte se na třepotající křídla. Obdivujte moment, kdy se z kukly vylíhne motýl, sledujte, s jakou lehkostí létá. Tropičtí motýli s různobarevným zbarvením k nám opět přicestují ještě jako kukly, a to z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. O víkendu nebude chybět Čajovna U Cesty a možnost zakoupit výrobky od neziskových organizací.


Internetové stránky: www.botanicka.cz
V zajetí Jaguaru

v sobotu a v neděli

jaguar Až do 27. dubna ovládla OC Arkády Pankrác jedna rychlá a pořádně divoká kočka. Přijďte si na vlastní oči prohlédnout luxusní sporťáky legendární britské značky Jaguar, které už téměř 80 let posouvají hranice nemožného! Unikátní výstava v Arkádách mapuje historii značky Jaguar od prvních meziválečných modelů až po současnou produkci. Fanoušci se mohou těšit na SS Jaguar 2.5 litre, vůbec první sériově vyráběný vůz s označením Jaguar. Ale také na nejslavnější model značky E-TYPE, který je považován za nejkrásnější vůz na světě. Absolutní novinka značky Jaguar model F-TYPE SVR, jehož maximální rychlost dosahuje 322 km/h, dorazí na Arkády přímo ze své světové premiéry z autosalonu v Ženevě, stejně jako historicky první SUV této značky, model F-PACE, který se rovněž začne prodávat v dubnu letošního roku. Během víkendu „zaparkuje“ v Arkádách jedinečný Trailer z The Art of Performance Tour, který s sebou přiveze více jak půltucet vozů značky Jaguar. Většina z těchto rychlých aut se bude prohánět v okolí obchodního centra, kde je budou řídit zkušení řidiči, kteří ale za volant pustí také zájemce z řad veřejnosti. Ti si tak budou moct vyzkoušet na vlastní kůži výborné jízdní vlastnosti těchto „divokých koček“.


Internetové stránky: www.arkady-pankrac.cz
Pletení z orobince

v sobotu

orobinec Přijďte si zhotovit tradiční řemeslný výrobek do Národopisného muzea. Orobinec je běžná vodní rostlina, která se po složitém zpracování využívá k výrobě různých předmětů denní potřeby. Přijďte si vyzkoušet zpracování tohoto přírodního materiálu, naučit se základní postupy pletení. Jednodenní sobotní kurz se koná od 10 do 17 hodin s lektorkou Ivetou Dandovou v dílně muzea.


Internetové stránky: www.nm.cz
Islandský den

v sobotu

island Městská knihovna v Praze 1 se stane v sobotu 9. dubna dějištěm již patnáctého ročníku Islandského dne. Devítihodinový maratón přednášek, promítání fotografií a vyprávění zážitků z cest určený především pro milovníky Severu a Islandu zvláště. 15. Islandský den bude na rozdíl od předešlého roku zaměřen především na cestovatele. Po trase oblíbených i méně známých treků budeme šlapat pěšky s batohem na zádech, pak si vyzkoušíme řidičské umění za volantem terénního auta. Ani milovníci historie a literatury nebudou ochuzeni. Od přednášky věnované islandskému fenoménu – ságám, se přeneseme rovnou k současné islandské literatuře, kterou nám představí nejnovější číslo časopisu Plav. Nebude chybět ani mini stánek s nabídkou knih od islandských autorů, stejně tak jako výběr průvodců a map pro cestovatele. Závěr bude patřit výběru ukázek z islandské metalové hudby.


Internetové stránky: www.islandklub.com
HAPPY DOG SHOW 2016

v sobotu

happy dog HAPPY DOG SHOW 2016 v kempu Džbán v Praze 6 je výstava pro psy s PP, bez PP a samozřejmě pro originální pejsky jako jsou kříženci. Cílem této akce je, aby si majitelé se svými miláčky den užili, a odešli domu s pocitem, že pomohli naplnit misky pejskům bez domova. Kromě výstavy si zde budete moci zasoutěžit se svými mazlíčky v různých soutěžích a disciplínách nebo si vyzkoušet agility dráhu. V bohatém zábavném programu nebudou chybět ani ukázky – canisterapie, dogdancing, dogfrisbee, obediance, agility, obrany či představení nadačních fondů, útulků a azylů, které akce podpoří. Ať už se do programu zapojíte aktivně, či jen jako diváci, budete mít možnost svým mazlíčkům zakoupit různé dobroty, výrobky s motivy psů, trička, obojky, vodítka a hračky.


Internetové stránky: www.happy-tail.cz
VELETRHY FOR FAMILY

v sobotu a v neděli

family Soubor veletrhů pro rodinu a volný čas FOR FAMILY začal už ve čtvrtek 7. dubna na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Návštěvníkům postačí jedna vstupenka, se kterou se až do neděle dostanou na jednotlivé veletrhy FOR KIDS (vše pro miminka i školáky na jednom místě), FOR PETS (veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata), FOR SENIOR (veletrh pro plnohodnotný aktivní život ve zralém věku) a FOR TRAVEL (veletrh cestovního ruchu).


Internetové stránky: pvaexpo.cz

Úvodní foto: Wikimedia.org

(zmk)Víkend v Praze – tipy na 9. a 10. 4. 2016. Exotičtí motýli i dravé sportovní vozy