Praha.cz

 
Pražská muzejní noc již tuto sobotu
Pátek, 13. září 2013 08:22
Pražská muzejní noc již tuto sobotu Pražská muzejní noc se letos koná v poněkud  neobvyklém termínu. Uskuteční se již tuto sobotu, tj. 14. září. V původně plánovaném červnovém termínu byla kvůli povodním zrušena. V sobotu od 19 hodin bude pro návštěvníky připraven poutavý program v mnoha galeriích, muzeích, památkových objektech. Vstup na nabízené akce a speciální doprava je zdarma.Dejte vale všednosti a vyberte si z nabízeného programu to, co zaujme právě vás! Až do 1. hodiny po půlnoci se můžete zapojit do zajímavých soutěží, navštívit filmové či interaktivní expozice, shlédnout zajímavé příběhy nebo si poslechnout neobvyklý koncert, ochutnat gastronomické speciality. Neváhejte! Pražská muzejní noc je tady právě pro vás!


muz_policieMuzeum policie ČR aneb „Kriminalistou na vlastní kůži“


Láká vás práce kriminalisty, milujete detektivky a při sledování práce vyšetřovatelů se vám tají dech? Pak v Muzeu policie ČR čekají právě na vás! Můžete si zde na vlastní kůži vyzkoušet některé kriminalistické metody a dovednosti, nahlédnout do tajuplných zákoutí pražského podsvětí ve 30. letech minulého století či nebo si vyzkoušet znalosti a dovednosti spojené s jízdou na kole v hustém silničním provozu. Otevřeny budou také stálé expozice a své umění nabídne návštěvníkům i Hudba Hradní stráž Dixiland.Národní zemědělské muzeum zve za poznáním i romantikou


Národní zemědělské muzeumStálé expozice „Jede traktor“, „O stromech a lese - malá naučná lesní stezka“, „Stromy světa“ a „Turistické trasy třemi stoletími“ – to všechno najdete v Národním zemědělském muzeu. Milovníci přírody a gastronomie si zde přijdou také na své. Při přípravách nezapomněli ani na neslyšící návštěvníky. Především jim jsou určeny komentované prohlídky s výkladem. Stranou zájmu jistě nezůstanou ani netradiční pohádkové představení „O BALYnce a TŘÍDĚ NÍzkých kamarádů“, prodejní prezentace a ochutnávky tradičních i méně známých českých gastronomických specialit. A kdo bude mít zájem, může si nechat pod odborným dohledem změřit zrak.


Cirkus v Městské knihovně


Městská knihovna v Praze na Mariánském náměstí nabídne svým návštěvníkům vystoupení pohádkového cirkusu. Bohatý program láká na zábavná akrobatická čísla, klaunskou výtvarnou dílnu, nebezpečné krocení dravé zvěře či moderní malování na obličej. To vše se bude odehrávat za tónů hudby, která je na různých hudebních nosičích součástí zdejších sbírek.


Další nabídka


muzejni_nocStranou nezůstaly ani další instituce. Galerie Montmartre připravila „Vzpomínku na Václava Havla“, Muzeum a archiv populární hudby POPMUSEUM v Bělohorské ulici zařadilo do nabídky audio i video ukázky z historie československé populární hudby, Židovské muzeum nabídne v prostoru Klausové synagogy několik kvízových otázek, kterými nezbedný lvíček Arje prověří postřeh návštěvníků. Za správné odpovědi nebude chybět ani malá odměna.


Národní galerie v Praze připravila program hned na několika místech. Valdštejnská jízdárna zve na tvorbu soch z brambor a na další umělecké činnosti, Veletržní palác se těší na rodiny s dětmi, pro které je zde připravena dobrodružná trasa s pracovními listy. Šternberský palác zařadil do programu Pražské muzejní noci komentované prohlídky a samoobslužný výtvarný ateliér, v Klášteře sv. Anežky České se zájemci seznámí s uměleckými sbírkami i se sakrální architekturou.


Se zajímavými nabídkami se do Pražské muzejní noci zapojí i Národopisné muzeum Musaion, Muzeum Antonína Dvořáka, Národní technické muzeum, Muzeum kávy Alchymista, Poštovní muzeum, Botanická zahrada, Muzeum Karla Zemana a další instituce. Letos se s nabídkou akcí zapojí do Pražské muzejní noci celkem 38 institucí, takže je opravdu z čeho vybírat.


Informace o další nabídce Pražské muzejní noci najdete na oficiálním webu celé akce. Podrobné informace o akcích v objektech Národního muzea si můžete přečíst tady. Můžete také využít informační stany, které budou umístěny na Václavském náměstí před Historickou budovou Národního muzea (v pátek i v sobotu) a na náměstí Jana Palacha (v sobotu).


Foto: prazskamuzejninoc.cz

(pchj)