Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Na trase metra A se chystá přerušení provozu
Na trase metra A se chystá přerušení provozu
Pondělí, 11. duben 2016 11:26
Na trase metra A se chystá přerušení provozu

Cestující metrem na trase A mezi stanicemi Depo Hostivař a Náměstí Míru čeká o víkendu 16. a 17. dubna 2016 omezení provozu. Z důvodu opravy trati zde bude provoz obousměrně přerušen. Náhradní dopravu bude zajišťovat tramvaj XA a některé autobusy, jejichž trasy budou změněny. Dopravní podnik hl. m. Prahy si v souvislosti s výlukou připravil pro cestující řadu informačních opatření.


Náhradní tramvajová doprava


Od soboty 16. dubna 2016 (od zahájení provozu) do neděle 17. dubna 2016 (do ukončení provozu) bude v denním provozu zavedena náhradní tramvajová doprava XA v trase Bruselská – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Flora – Želivského – Strašnická – Na Hroudě – Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická).


K dopravě lze využít také pravidelné tramvajové linky číslo 5 v trase Divoká Šárka – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Hradčanská – Malostranská – Náměstí Republiky – Hlavní nádraží – Olšanské náměstí – Flora – Želivského – Černokostelecká – Depo Hostivař – Ústřední dílny Dopravního Podniku a linky číslo 11 v trase Spořilov – Náměstí Bratří Synků – I. P. Pavlova – Muzeum – Jiřího z Poděbrad – Flora – Olšanské hřbitovy.


Pro denní linky číslo 11 a XA bude po dobu výluky obousměrně zřízena zastávka I. P. Pavlova na Tylově náměstí.


Změny tras autobusových linek


  • Linky číslo 111, 125 a 329 budou ze Skalky prodlouženy přes zastávku Na Hroudě (přestup na tramvajovou linku XA) na Strašnickou, kde budou ukončeny.
  • Linky číslo 223, 263, 266, 364 a 366 budou z Depa Hostivař (v ulici Černokostelecká) prodlouženy na Želivského, kde budou ukončeny (linky nezajíždějí do terminálu Depo Hostivař).

Na výše uvedených prodloužených autobusových linkách se mění polohy nízkopodlažních spojů, aktuální informace jsou uvedeny ve Vyhledávání spojení.


  • Linka číslo 163 nebude zajíždět do terminálu Depo Hostivař.
  • Linka číslo 175 bude ve své pravidelné trase Sídliště Petrovice – Florenc posílena v úseku Skalka – Strašnická.

Informace pro cestující


Informace naleznou cestující v informačních letácích, které budou vydány v několika typech a v celkovém počtu přibližně 25 000 kusů. K dispozici budou jak ve stojanech drátěného programu ve stanicích metra, tak třeba i ve vozech povrchové dopravy nebo v informačních vitrínách ve stanicích metra.


Po dobu výluky, denně (přibližně od 8.30 hodin do 20.00 hodin), bude ve vyloučeném úseku a jeho okolí nasazeno přibližně 12 informátorů v reflexních vestách, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím (nejen v češtině, ale i v angličtině) s aktuálním dopravním spojením. Informátoři budou také vybaveni zmiňovanými informačními letáky pro cestující.


Již od dnešního dne, 11. dubna 2016, se ve stanicích metra na stojanech objeví informační plakáty se základními informacemi o připravované výluce a k dispozici cestujícím budou také v průběhu výluky. Od středy 13. dubna 2016 bude na připravovanou výluku upozorňovat rovněž hlášení ve stanicích metra a hlásit se bude i během výlukové akce.


Pro informace týkající se vždy konkrétního místa určení bude připraveno přibližně 55 informačních tabulí se schematickým nákresem a základními textovými informacemi v češtině a angličtině.


Foto a zdroj: DPP

(ewe)Na trase metra A se chystá přerušení provozu