Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Na Barrandově se otevřela nová dětská rehabilitace
Na Barrandově se otevřela nová dětská rehabilitace
Středa, 06. duben 2016 06:52
Na Barrandově se otevřela nová dětská rehabilitace

Vysoký počet dětí, které potřebují navštěvovat rehabilitaci, byl impulzem pro vybudování oddělení dětské rehabilitace. To bylo nově otevřeno na Poliklinice Barrandov. Iniciátorem se stala rehabilitační lékařka MUDr. Jarmila Haubnerová, která zde společně se zkušenými fyzioterapeuty bude pohybově pečovat o děti od novorozenců až do věku 18 let.


Objekt Polikliniky Barrandov patří do majetku městské části Praha 5, která prostory dále pronajímá tak, aby občanům byla nabídnuta maximální možná komplexní péče. „Jsem velmi rád, že se nám rehabilitační oddělení, vzhledem k výrazně se zvyšujícímu počtu dětských pacientů, společnými silami podařilo otevřít. Dětská rehabilitace, kterou povede lékařka s mnohaletou špičkovou praxí, bude nejen pro obyvatele Barrandova zárukou kvalitní péče,“ uvedl starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma.


Oddělení je příjemně zařízeno s ohledem na dětské pacienty, má dvě ordinace - jednu, ve které probíhají lékařská vyšetření a diagnostika, druhá je určena samotným rehabilitacím pod vedením fyzioterapeutů. Děti se při čekání zabaví hračkami, kterými je čekárna vybavena. Oddělení je dobře přístupné i pro maminky s kočárky, protože se nachází v přízemí budovy Poliklinika Barrandov. Od nejmenších dětí až po ty dospívající zde budou pohybově pečovat metodami prof. MUDr. Václava Vojty, prof. MUDr. Karla Lewita, Dr.Sc. a prof. PaedDr. Pavla Koláře, Ph.D, jejichž kurzy všichni terapeuti absolvovali.


„Děkuji Praze 5 a zejména panu starostovi za umožnění vybudování oddělení dětské rehabilitace, které v naší lokalitě dlouhodobě chybělo. Naším cílem je, kromě diagnostiky a přímé práce terapeutů s dětmi, pomoci rodičům osvojit si základy zdravotního cvičení, které mohou s dětmi provozovat i doma a vést je tím ke zdravému držení těla a správným pohybovým návykům. Do budoucna plánujeme systém vzdělávání pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti péče o pohybový aparát - Škola zad, Prevence pádů u seniorů, Ergonomie pracovního prostředí a další," sdělila MUDr. Jarmila Haubnerová.


Foto a zdroj: MČ Praha 5

(ewe)Na Barrandově se otevřela nová dětská rehabilitace