Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Fotíte rádi přírodu? Začala nová fotosoutěž Pražské stromy
Fotíte rádi přírodu? Začala nová fotosoutěž Pražské stromy
Neděle, 10. duben 2016 05:17
Pražské památné stromy

V pondělí 4. dubna 2016 byl zahájen 3. ročník fotografické soutěže na téma Pražské stromy. Soutěžící mohou posílat fotografie, jejichž hlavním námětem jsou stromy rostoucí na území Prahy. Soutěž vyhlašuje web o památných a významných stromech Prahy – Pražské stromy a Agentura Koniklec. Příspěvky je možné zasílat do konce srpna 2016, nejlepší snímky vybere odborná porota a na slavnostním vyhlášení se soutěžící mohou těšit na mnoho hodnotných cen.Cílem soutěže je objevit stromy, které si zaslouží naši pozornost. "Důležité je jak estetické hledisko, tak i spojení stromu s historií a místem na kterém roste", říká autor webu Pražské stromy Aleš Rudl.

Fotografie je potřebné posílat v digitální podobě e-mailem nebo jinou elektronickou formou v dostatečné kvalitě a vždy uvést přesné místo, kde strom roste. Vítané je též připojení dalších informací ke stromu či okolnostech jak snímek vznikl.

Sběrná adresa pro zasílání snímků je Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Každý soutěžící může poslat maximálně 5 fotografií.

Slavnostní vyhlášení s promítáním fotografií proběhne na konci září.  Pro autory nejlepších snímků je připraveno mnoho odměn, které poskytli partneři soutěže.

Více informací o soutěži můžete nalézt na webu www.prazskestromy.cz, který je průvodcem po památných a významných stromech Prahy.

Soutěž probíhá v rámci projektu spolufinancovaného z Programu švýcarsko-české spolupráce.

Pražské památné stromy na internetu:Agentura Koniklec:

Text: redakce webu prazskestromy.cz, Agentura Koniklec
Ilustrační fotografie: autor fotky - Aleš Rudl(zem)Fotíte rádi přírodu? Začala nová fotosoutěž Pražské stromy